RSS feed for pafifi

pafifi has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry