• Cabin Fever

    ★★

  • Madoff

    ★★★½

  • Chancers: The Great Gangster Film Fraud

    ★★★★

  • Exposed

    ½

  • Kill Kane

    ★★½

  • Breakdown

    ★★★

  • The Fall of the Krays

    ★★

  • Sisters

    ½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ½

  • The Ridiculous 6

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Bad Roomies

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★★½

  • The London Firm

  • North v South

    ★★

  • Tales of Halloween

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Martyrs

    ★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

    ½

  • Howl

  • Crimson Peak

    ★★

  • Southbound

    ★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ½

  • Room

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Dirty Weekend

    ★★★

  • The Rise of the Krays

    ★½

  • No Escape

    ★★★★

  • The Transporter Refueled

  • The Bad Education Movie

  • Slow Learners

    ★★½

  • American Ultra

    ★★½

  • The Wave

    ★★★½

  • Macbeth

    ½

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Prophet's Prey

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • Vacation

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • A Christmas Horror Story

    ★★★

  • Self/less

    ★★½

  • Contracted: Phase II

    ★½

  • Mississippi Grind

    ★★

  • Cartel Land

    ★★★★

  • Stung

    ★★

  • The Lobster

    ½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Ted 2

  • Finders Keepers

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Age Of Kill

    ★★★½

  • Vendetta

    ★★

  • We Are Still Here

    ★★★★

  • Night of the Living Deb

    ★★½

  • Jurassic World

    ★½

  • San Andreas

    ★★★

  • Tooken

    ★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★★★★

  • Yakuza Apocalypse

    ★★½

  • Love

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½