paul has logged 201 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★½
Edit this entry  
30
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dödsängeln

Dödsängeln

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Plan C

Plan C

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Matterhorn

Matterhorn

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Smash and Grab: The Story of the Pink Panthers

Smash and Grab: The Story of the Pink Panthers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moebius

Moebius

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Cellisten

Cellisten

2009
×
★½
Edit this entry  
15
Sin Reaper

Sin Reaper

2013
×
Edit this entry  
15
Wallander 17 - Tjuven

Wallander 17 - Tjuven

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wallander 16 - Kuriren

Wallander 16 - Kuriren

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
11
Wallander 15 - Skulden

Wallander 15 - Skulden

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Hämnden

Hämnden

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
The Heat

The Heat

2013
×
Edit this entry  
09
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Exit to Hell

Exit to Hell

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Open Grave

Open Grave

2013
×
★½
Edit this entry  
07
Plush

Plush

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Elysium

Elysium

2013
×
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
04
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
Edit this entry  
02
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Terms and Conditions May Apply

Terms and Conditions May Apply

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Varg Veum - Fallen Angels

Varg Veum - Fallen Angels

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
½
Edit this entry  
16
Come Out and Play

Come Out and Play

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Fat Slags

Fat Slags

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marebito

Marebito

2004
×
★★
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hallows' Eve

Hallows' Eve

2013
×
Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Passion

Passion

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry