Keith has logged 29 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry