Sort by

Keith has logged 649 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
Raiders of Atlantis

Raiders of Atlantis

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Fellow Americans

My Fellow Americans

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Crescent

The Crescent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Sasquatch Gang

The Sasquatch Gang

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bubble

Bubble

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead Ant

Dead Ant

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry