Sort by

Keith has logged 53 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Vulgar

Vulgar

2000
×
★★½
Edit this entry  
30
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How to Make a Monster

How to Make a Monster

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Breeders

Breeders

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
From Within

From Within

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry