Sort by
  • Disenchanted

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Moonshot

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Far from the Tree

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • American Eid

    ★★½

  • The Little Prince(ss)

    ★½

  • Let's Be Tigers

    ★★½

  • Growing Fangs

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★

  • Secrets of the Whales

    ★★★

  • Us Again

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • True Mothers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • O Black Hole!

    ★★½

  • Euro

    ★★★½

  • Mulan

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • First Love

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★½

  • High Life

    ★★½

  • Tumbbad

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★