• Ms. Marvel

  • Fantasia

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Metal Lords

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ½

  • Death on the Nile

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Stuck Together

    ★★½

  • Antlers

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ½