Sort by

erika has logged 414 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Young Adam

Young Adam

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
20
Cherrybomb

Cherrybomb

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
Edit this entry  
30
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Edit this entry