Sort by

erika has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★
Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★
Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles at Shea Stadium

The Beatles at Shea Stadium

1966
×
★★★
Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound City

Sound City

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Edit this entry