Sort by

jake panek has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Olympia Part Two: Festival of Beauty

Olympia Part Two: Festival of Beauty

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olympia Part One: Festival of the Nations

Olympia Part One: Festival of the Nations

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Remember Me

Remember Me

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Out 1

Out 1

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toradora!

Toradora!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Youth of the World

Youth of the World

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Olympic Games, Amsterdam 1928

The Olympic Games, Amsterdam 1928

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The IX Olympiad in Amsterdam

The IX Olympiad in Amsterdam

1928
×
★★
Read the review Edit this entry