Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

Even Fake Flowers Have Scent on Happy Days

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shyam Singha Roy

Shyam Singha Roy

2021
×
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
Who are you?

Who are you?

2020
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Live from Dhaka

Live from Dhaka

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
26
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
Edit this entry  
25
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry