• Not Okay

    ★★★

  • Keeping Company with Sondheim

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Cousins

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Gordon, Gino and Fred: Desperately Seeking Santa

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★★★

  • Love Is Just a Death Away

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Rūrangi

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Normal People Confessions

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Normal People