pamelaz has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
If Only

If Only

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry