Sort by

panandr97 has logged 596 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read other review Edit this entry  
01
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry