Sort by

panandr97 has logged 248 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry