Mario has logged 308 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Morocco

Morocco

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hans Christian Andersen's The Little Mermaid

Hans Christian Andersen's The Little Mermaid

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
Swan Lake

Swan Lake

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bath Day

Bath Day

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Holmes and the Great Escape

Sherlock Holmes and the Great Escape

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
HUGtto! Precure x Futari wa Precure: All Stars Memories

HUGtto! Precure x Futari wa Precure: All Stars Memories

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Presto

Presto

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Madonna: World of Madame X

Madonna: World of Madame X

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★
Edit this entry  
10
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★½
Edit this entry  
01
Tom and Jerry & The Wizard of Oz

Tom and Jerry & The Wizard of Oz

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Walt Disney

Walt Disney

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Moomins on the Riviera

Moomins on the Riviera

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★½
Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Urbanized

Urbanized

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Away

Away

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
Read the review Edit this entry  
07
Halfway

Halfway

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Secret Project Revolution

Secret Project Revolution

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Evita

Evita

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★
Edit this entry