• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Darwin's Notebook

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Mole

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • A Perfect Crime

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Life in A Day

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • The Woods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dirty Laundry

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Mukbang

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Marriage Escape

    ★★★

  • Guardians of Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Day the “Conducator” Died

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • My Rembrandt

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Sounds Good

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Rebooted

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • Twin Murders: The Silence of the White City

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Promise of Pisa

    ★★★

  • Tic

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★