Panelli has logged 1,458 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
City of Gold

City of Gold

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
After Lumière – l'Arroseur arrosé

After Lumière – l'Arroseur arrosé

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ripples

Ripples

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magical Maestro

Magical Maestro

1952
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Man Without a Shadow

The Man Without a Shadow

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Skagafjördur

Skagafjördur

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Port of Shadows

Port of Shadows

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Caesar

Little Caesar

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Wet

All Wet

1927
×
★★½
Edit this entry  
26
Boogie-Doodle

Boogie-Doodle

1940
×
★★★★
Edit this entry  
26
Papageno

Papageno

1935
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little House

The Little House

1952
×
★★★
Edit this entry  
25
The Public Voice

The Public Voice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Autograph Hound

The Autograph Hound

1939
×
★★★½
Edit this entry  
23
Macario

Macario

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Martinko

Martinko

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twelve Angry Men

Twelve Angry Men

1954
×
★★★½
Edit this entry  
22
Le Roman de Max

Le Roman de Max

1912
×
★★★
Edit this entry  
21
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flammes

Flammes

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Frog

The Frog

1908
×
★★½
Edit this entry  
20
The Girl and Her Trust

The Girl and Her Trust

1912
×
★★★
Edit this entry  
20
The Magic Book

The Magic Book

1900
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Made in Britain

Made in Britain

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ali Baba Bunny

Ali Baba Bunny

1957
×
★★★
Edit this entry  
19
Transformation by Hats

Transformation by Hats

1895
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dark Tower

The Dark Tower

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Camp de Thiaroye

Camp de Thiaroye

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry