• Cinderella

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Mountain Lodge

  • The Prom

    ★★★½

  • Birdsaver Report Volume 1

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Happiest Season

    ★★

  • Holly & Ivy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Work It

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Between The Eyes 2

  • If Anything Happens I Love You

  • i think i love u

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Video Gurl

  • The Reversal

  • Earth had issues Loading...

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Expedition Content

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Nine Days

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Blocks

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • The Eyes of Summer

  • Dolly Parton: Here I Am