Hannah has logged 18 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Class Divided

A Class Divided

1985
×
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Holly & Ivy

Holly & Ivy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dimensions of Dialogue

Dimensions of Dialogue

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry