RSS feed for Panwa6601
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Edit this entry  
10
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★½
Edit this entry  
09
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Green Zone

Green Zone

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Eden

Eden

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
★★
Edit this entry  
04
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Long Voyage Home

The Long Voyage Home

1940
×
★★★½
Edit this entry  
02
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Third Person

Third Person

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Words

The Words

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Internship

The Internship

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry