RSS feed for Panwa6601

Panwa6601 has logged 184 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Protector

The Protector

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ultimate Avengers 2

Ultimate Avengers 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ultimate Avengers

Ultimate Avengers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry