RSS feed for Panwa6601

Panwa6601 has logged 98 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ultimate Avengers 2

Ultimate Avengers 2

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ultimate Avengers

Ultimate Avengers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry