RSS feed for Panwa6601

Panwa6601 has logged 211 entries for adventure films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Road

On the Road

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Colossus of Rhodes

The Colossus of Rhodes

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry