RSS feed for Panwa6601

Panwa6601 has logged 48 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pan

Pan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry