RSS feed for Panwa6601

Panwa6601 has logged 43 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken Arrow

Broken Arrow

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry