• The Witch

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • For a Handful of Kisses

    ★★★

  • Righteous Kill

    ★★★

  • Alps

    ★★★½

  • Sucker Punch

    ★★★

  • Charade

    ★★★★

  • Jungleland

    ★★★½

  • Batman

    ★★★½

  • Sympathy for the Devil

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Ophelia

    ★★★

  • Futureworld

    ★★★

  • Alphaville

    ★★★½

  • The Bird with the Crystal Plumage

    ★★★★

  • Alone Together

    ★★★½

  • The Face of Fu Manchu

    ★★★

  • Black River

    ★★★½