PaoAndrade has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry