PaoAndrade has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Relativity

Relativity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Was, I Am, I Will Be

I Was, I Am, I Will Be

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry