PaoAndrade has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry