Sort by

paola has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Gifted Hands: The Ben Carson Story

Gifted Hands: The Ben Carson Story

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Salinger Year

My Salinger Year

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
19
My Son

My Son

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry