. has logged 19 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry