• National Champions

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Antim: The Final Truth

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • 13 Minutes

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Show Me the Father

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • After We Fell

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Flag Day

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • India Sweets and Spices

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • The House Next Door: Meet the Blacks 2

    ★½

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★★★

  • Dutch

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Finding You

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Here Today

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Separation

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★