Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Sarkaru Vaari Paata

Sarkaru Vaari Paata

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Family Camp

Family Camp

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Minamata

Minamata

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Who We Are: A Chronicle of Racism in America

Who We Are: A Chronicle of Racism in America

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wolf and the Lion

The Wolf and the Lion

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
Edit this entry  
08
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
After We Fell

After We Fell

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Antim: The Final Truth

Antim: The Final Truth

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Monster Family 2

Monster Family 2

2021
×
★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Courageous

Courageous

2011
×
★½
Edit this entry  
08
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Show Me the Father

Show Me the Father

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry