• Rock-A-Doodle

  • Dragon Ball Z: Cooler's Revenge

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

  • Dragon Ball Z: Lord Slug

    ★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★

  • Predator 2

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Home Alone

  • Jacob's Ladder

    ★★★★

  • The NeverEnding Story II: The Next Chapter

  • Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

    ★★

  • Troll 2

    ★★

  • Dragon Ball Z: The Tree of Might

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Dragon Ball Z: The World's Strongest

    ★★½

  • Tremors

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

  • National Lampoon's Christmas Vacation

  • The Little Mermaid

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★½

  • UHF

  • Dragon Ball Z: Dead Zone

    ★★½

  • Honey, I Shrunk the Kids

  • Batman

  • Ghostbusters II

    ★★★

  • Wrath of the Ninja: The Yotoden Movie

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★½

  • Hellbound: Hellraiser II

    ★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Ernest Saves Christmas

    ★★

  • Scooby-Doo and the Ghoul School

  • Heathers

    ★★½

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★½

  • Akira

    ★★★

  • Die Hard

    ★★★★

  • Big

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★

  • Friday the 13th Part VII: The New Blood

  • Return of the Killer Tomatoes!

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • Throw Momma from the Train

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★½

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Lily C.A.T.

    ★½

  • Miami Connection

  • Spaceballs

  • Predator

    ★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

    ★★★½

  • Star Tours

  • ¡Three Amigos!

  • Star Trek IV: The Voyage Home

  • Firewalker

    ★★½

  • The Transformers: The Movie

    ★★★

  • Friday the 13th Part VI: Jason Lives

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★½

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • Angel's Egg

    ★★★★★

  • Clue

  • A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

    ★★

  • Back to the Future

    ★★★½

  • The Goonies

    ★★★½

  • Creature

  • The Return of the Living Dead

    ★★½

  • Friday the 13th: A New Beginning

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★