• The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

  • The Kitchen

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Dead Girl's Guide to Having Fun

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Secret Obsession

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Loqueesha

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★★★

  • The Silence

  • Breakthrough

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Wicken

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Miu Miu Twist - Campaign Film

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Last Tree

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • IO

  • Fyre

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★