• Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Replicas

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • American Gospel: Christ Alone

    ★★★½

  • Little Miss Sumo

    ★★½

  • Malevolent

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Incel

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Halloween

  • Next Gen

    ★★★½

  • The Predator

    ½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Extinction

  • Siberia

    ½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Possum

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Rust Creek

    ★★★

  • The Incantation

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

  • The Titan

    ★½

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Death Wish

    ★★½

  • Your Filthy Heart

    ★★½

  • Mute

    ★★½

  • Samson

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Blade Runner 2049: To Be Human

  • Designing the World of Blade Runner 2049

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Boar

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★