• Spider-Man 3

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Army of Darkness

    ★★½

  • Evil Dead II

    ★★★½

  • The Evil Dead

    ★★★

  • Ghostbusters II

    ★★★

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • Evil Dead

    ★★★½

  • Event Horizon

    ★★★

  • Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

    ★★★½

  • Expelled from Paradise

    ★★★