Melvin has rated 36 films ★½ .

  • The Golden Arm (Michigan)

    ★½

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • Spookley the Square Pumpkin

    ★½

  • Come to Daddy

    ★½

  • The Bridge of San Luis Rey

    ★½

  • Airplane Mode

    ★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Maleficent

    ★½

  • Serenity

    ★½

  • Doom

    ★½

  • Wish Upon

    ★½

  • The Titan

    ★½

  • Birdemic: Shock and Terror

    ★½

  • The Test

    ★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

    ★½

  • Wolf Children

    ★½