Melvin has rated 61 films ★★ .

  • Most Dangerous Game

    ★★

  • Stargirl

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Unsettling Scenes

    ★★

  • The Monster

    ★★

  • Tusk

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Haibane Renmei

    ★★

  • Incel

    ★★

  • Laserblast

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★