Melvin has rated 28 films ★★★★★ .

  • Death Note

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Nineteen Eighty-Four

    ★★★★★

  • Tickled

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Requiem for a Tuesday

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★