Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Gold and Copper

Gold and Copper

2011
×
Edit this entry  
29
Hush! Girls Don't Scream

Hush! Girls Don't Scream

2013
×
Edit this entry  
29
Today

Today

2014
×
Edit this entry  
29
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
A 5 Star

A 5 Star

2014
×
Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2015
×
Edit this entry  
29
Nahid

Nahid

2015
×
Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
29
50 Kilos of Sour Cherry

50 Kilos of Sour Cherry

2016
×
Edit this entry  
29
Barcode

Barcode

2016
×
Edit this entry  
29
Daughter

Daughter

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Cyanide

Cyanide

2016
×
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
Edit this entry  
29
Midday Event

Midday Event

2017
×
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
29
The Villa Complex Residents

The Villa Complex Residents

2017
×
Edit this entry  
29
5 in the Afternoon

5 in the Afternoon

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Istanbul Junction

Istanbul Junction

2018
×
Edit this entry  
29
Pig

Pig

2018
×
Edit this entry  
29
Cold Sweat

Cold Sweat

2018
×
Edit this entry  
29
Girls of the Sun

Girls of the Sun

2018
×
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
½
Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
29
Castle of Dreams

Castle of Dreams

2019
×
Edit this entry  
29
Jandar

Jandar

2019
×
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
Edit this entry  
29
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
29
Hassan, the Bald

Hassan, the Bald

1970
×
Edit this entry  
29
The Bread and Alley

The Bread and Alley

1970
×
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★½
Edit this entry  
29
Pari

Pari

1995
×
½
Edit this entry  
29
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
Edit this entry  
29
Bread, Love, Motorcycle 1000

Bread, Love, Motorcycle 1000

2002
×
Edit this entry  
29
Unruled Paper

Unruled Paper

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
White Nights

White Nights

2003
×
★★
Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★
Edit this entry