• Plan B

    ★★★★★

  • As Luck Would Have It

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Funny Boy

    ½

  • A Taste of Christmas

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • A Teacher

    ½

  • A Very Charming Christmas Town

    ★★

  • Mank

    ½

  • The Christmas Yule Blog

    ★★★★★

  • Holly & Ivy

    ★★★★

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • Cranberry Christmas

    ½

  • Candy Cane Christmas

    ★★★★★

  • Holidate

    ½

  • Mr. 365

    ★★★★★

  • Christmas Unwrapped

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Beartown

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ½

  • Gather

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Twisted Twin

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Killer in the Guest House

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★★★

  • Mommy is a Murderer

    ★★★★★

  • A Mother Knows Worst

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★★★

  • If You Eat Garlic, You Get Full

    ★★★★★

  • A Christmas Winter Song

    ★★★★★

  • Time for You to Come Home for Christmas

    ★★★

  • Grounded for Christmas

    ★★★★★

  • Christmas Unleashed

    ★★★★★

  • Little Women

    ½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★

  • Ghosting: The Spirit of Christmas

    ★★★★★

  • My Best Friend's Christmas

  • Christmas at Graceland: Home for the Holidays

    ½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Christmas a la Mode

    ★★★★

  • Last Christmas

    ½

  • Let It Snow

    ★★