Sort by

hani has logged 176 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
Edit this entry  
07
Ouija

Ouija

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
TO DO X TOMORROW X TOGETHER

TO DO X TOMORROW X TOGETHER

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Twin Blades of Doom

Twin Blades of Doom

1969
×
Edit this entry  
18
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
10
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
04
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
My Name

My Name

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
August Rush

August Rush

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
My First Client

My First Client

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iraivi

Iraivi

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Mom

Mom

2015
×
Edit this entry  
13
A Folded Wish

A Folded Wish

2020
×
Edit this entry  
13
Umbrella

Umbrella

2020
×
Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
03
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★½
Edit this entry  
31
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
Edit this entry