Sort by

leilani has logged 84 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
½
Edit this entry  
31
Flower of Evil

Flower of Evil

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
½
Edit this entry  
31
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
½
Edit this entry  
31
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She Would Never Know

She Would Never Know

2021
×
Edit this entry  
29
The Sweet Blood

The Sweet Blood

2021
×
½
Edit this entry  
29
So I Married an Anti-Fan

So I Married an Anti-Fan

2021
×
½
Edit this entry  
28
Love Forecast

Love Forecast

2015
×
½
Edit this entry  
28
Wotakoi: Love is Hard for Otaku

Wotakoi: Love is Hard for Otaku

2020
×
½
Edit this entry  
28
A Werewolf Boy

A Werewolf Boy

2012
×
½
Edit this entry  
28
Say 'I Love You'

Say 'I Love You'

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost

Lost

2021
×
Edit this entry  
27
Lovers of the Red Sky

Lovers of the Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Record of Youth

Record of Youth

2020
×
½
Edit this entry  
26
One More Time

One More Time

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Accidentally In Love

Accidentally In Love

2018
×
Edit this entry  
26
How to Buy a Friend

How to Buy a Friend

2020
×
Edit this entry  
26
My Fuxxxxx Romance

My Fuxxxxx Romance

2020
×
½
Edit this entry  
26
Is this Love Checkmate!?

Is this Love Checkmate!?

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Growing Season

Growing Season

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Page Turner

Page Turner

2016
×
Edit this entry  
26
My Holo Love

My Holo Love

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Tomorrow Boy

Tomorrow Boy

2016
×
½
Edit this entry  
26
Why I Dress Up for Love

Why I Dress Up for Love

2021
×
★½
Edit this entry  
26
My Roommate Is a Gumiho

My Roommate Is a Gumiho

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Chocolate

Chocolate

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Extraordinary You

Extraordinary You

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
You Are My Spring

You Are My Spring

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Do You Like Brahms?

Do You Like Brahms?

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Itaewon Class

Itaewon Class

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Because This Is My First Life

Because This Is My First Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

2017
×
½
Edit this entry  
26
When the Camellia Blooms

When the Camellia Blooms

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Blackpink House

Blackpink House

2018
×
Edit this entry  
26
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
Edit this entry  
26
Fall In Love With Me

Fall In Love With Me

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Murphy's Law of Love

Murphy's Law of Love

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry