• Bones & All

    ★★★★★

  • Love & Gelato

    ½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Senior Year

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Sam's house situation

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Making of: The French Dispatch

  • I Want You Back

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Fresh

    ★★★★★

  • The Royal Treatment

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Dinner Guest

  • Bo Burnham: Inside

  • Growing Fangs

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • V.C. Andrews' Ruby

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½