Sort by

parker has logged 45 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mickey's Rival

Mickey's Rival

1936
×
Read the review Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
V.C. Andrews' Ruby

V.C. Andrews' Ruby

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Choice

The Choice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lend a Paw

Lend a Paw

1941
×
Read the review Edit this entry  
22
Fleetwood Mac: The Dance

Fleetwood Mac: The Dance

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ginny & Georgia - The Afterparty

Ginny & Georgia - The Afterparty

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry