• Leech

  • Luca

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • After We Collided

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

  • My Salinger Year

    ★★

  • Emma.

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

  • Nimic

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • After

  • Five Feet Apart

  • Booksmart

    ½

  • Fourteen

  • Jandar

  • The Warden

    ★★★★

  • Just 6.5

  • The Souvenir

    ★★

  • Under the Winter Sun

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Boy Erased

    ★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • For the Hungry Boy

  • Enough

  • Lottery

  • Love, Simon

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • The Gift

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Sperm Whale: Roya's Selection

  • (OO)

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Fear & Shame

  • 1997: The Birth of the Camera Phone

  • Negative Space

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★½