• Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Deep House

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Lift

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★

  • Life in a Year

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Come Play

    ★★

  • Cadaver

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Sightless

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Owners

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

  • Peninsula

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Dreamkatcher

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Turning

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Yummy

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★